Letoviska na jihu ostrova

Santa Ponsa

- velmi příjemné, členité letovisko vzdálené 15 km na západ od hlavního města. V Santa Ponse najdete klid, příjemné pláže i noční vyžití, nikoliv však v masovém měřítku. Nepodobá se mrakodrapovým letoviskům, architektura tu vhodně a vkusně dotváří zvlněnou krajinu. Hlavní písečná pláž je chráněna od hlavní promenády pásem piniového háje a je ohraničena půvabnými skalními útesy. Do hlavního města jezdí každou půlhodinu autobusy. Vzdálenost od letiště je 25 minut.

Paguera

- 18 km vzdálené letovisko na západ od Palmy de Mallorca. Středem letoviska se táhne pěší promenáda, lemovaná spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Pobřeží u letoviska je členité, střídají se zde písčité pláže se skalními útesy, které vytvářejí půvabné přírodní scenérie. Přístup do moře je na písčitých plážích s průzračnou vodou pozvolný. I odtud je velmi dobré spojení autobusem do hlavního města a na opačnou stranu do překrásného Puerta Andraitx. Vzdálenost od letiště je 30 minut.

Magaluf

- letovisko vzdálené od Palmy 15 km nabízí velmi pěknou písečnou pláž, možnost vodních sportů i lodních výletů. Je zde velké množství kaváren, barů a obchůdků. Pro milovníky nočního života je tu megadisco BCM a Casino. Pěšky se lze dostat do sousedního letoviska Palma Nova, kde se nabízejí další možnosti zábavy. Z tohoto letoviska je velmi časté spojení linkovými autobusy do Palmy i do sousedních letovisek. Vzdálenost od letiště je 20 minut.

Cala Mayor

- je okrajová západní část Palmy, kterou si za své letní sídlo vybral i samotný španělský král. Má znaky letoviska a zároveň obytné městské čtvrti. Velmi časté spojení do centra Palmy městskou hromadnou dopravou. Vzdálenost od letiště je 10 minut.

C'an Pastilla

- nachází se na samém kraji dlouhé pláže, ale patří k ní ještě menší krátké pláže. Má podobu příjemného městečka, kde se místní obyvatelé mísí s turisty. Mnoho hotelů je postaveno v rezidenční čtvrti. Vzdálenost od Palmy de Mallorca je 10 km, od letiště pouhých 5 minut.

Playa de Palma

- ze všech tří center, nacházejících se u dlouhé pláže, je tato považovaná za nejlepší. Jsou zde hotely vyšší úrovně, většina z nich má zahrady a nabízí mnoho služeb. Pláž je lemovaná pěší zónou s palmami, obchůdky či kavárničkami. Vzdálenost od Palmy de Mallorca je 12 km, od letiště 10 minut.

El Arenal

- Vzdálenost od Palmy 14 km. Toto letovisko bylo pionýrem turistiky na Mallorce, a proto většina hotelů jsou starší rekonstruované budovy převážně umístěné v zástavbě bývalé rybářské vesnice. Toto letovisko je známé svými možnostmi denní a hlavně noční zábavy. Hudba, tanec a rozveselení turisté tvoří již po léta nedílnou součást koloritu tohoto letoviska. Pobyt je vhodný zejména pro mladé. Z Arenalu vyjíždějí po celý den v krátkých intervalech autobusové linky do Palmy a projíždějí letovisky Playa de Palma a C'an Pastilla.

Calas de Mallorca

není letoviskem v pravém slova smyslu. Cala znamená "malá zátoka s pláží uzavřená mezi skalisky". Calas vytvářejí půvabné přírodní scenérie. Několik těchto calas na východním pobřeží jižně od Porto Cristo tvoří oblast zvanou Calas de Mallorca, kam se ještě nedostala masová turistika.V jednotlivých zátokách byly postaveny moderní hotely s rozlehlými zahradami a bohatým program služeb. Veškerý denní i noční život se tak odehrává v hotelovém komplexu, neboť hotely stojí buď osamoceně, nebo je v blízkosti jen malé obchodní centrum. Oblast calas je ideální pro trávení klidné rodinné dovolené. Vzdálenost od letiště je asi 60 minut.